יום שבת, 3 באפריל 2010

The P-wallכמו שהבטחתי, מצורף קישור לסרטון קצר על פרוייקט שהוצג לאחרונה ב MOMA בסן פרנסיסקו בשם P-WALL . הפרוייקט מדבר על היחסים שבין צורה ואופן ההתנהגות שלה כשהיא גדלה. אופן הייצור של המרכיבים משאיר "קצוות פתוחים" ביכולת לשלוט לחלוטין בצורה הסופית , כך שלא ניתן לצפות לגמרי את האופן שבו יראה כל אחד מהמרכיבים והמכלול כולו.

http://images.google.co.il/imgres?imgurl=http://matsysdesign.com/wp-content/uploads/2009/08/P_Wall_alive_flat_web.jpg&imgrefurl=http://matsysdesign.com/tag/wall/&usg=__mnquFVDBGCIi1oN6_ymC5Lu-4lQ=&h=1200&w=1800&sz=642&hl=iw&start=1&sig2=Islr1zubpMGWlxgYzb5Ugg&um=1&itbs=1&tbnid=yUIyum0CVFTDrM:&tbnh=100&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dp%2Bwall%26um%3D1%26hl%3Diw%26tbs%3Disch:1&ei=5Ii3S5zvB5yh_AbC_tSuDg

תרגיל מקדים

התרגיל המקדים לקורס ביקש ליצור סקיצה למסגרת מבנית דינאמית המבוססת על קומפוננט אחד חזרתי ו"לשתול" אותה במקום נבחר ברחבי הבניין של ויצ"ו. החומרים שעמדו לרשות הסטודנטים הם קרטוני ביצוע/ נייר,סיכות ודבק בלבד .

syllabus of the course

המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה בשיתוף חברת אינטל חברו יחד להקמת סדנא נסיונית בנושא תכנון ויישום סטרוקטורות דינאמיות.

מטרת הסדנא ליצור מסגרת מבנית (סטרוקטורה) מכוונת תפקוד בעלת יכולת השתנות המתבססת על פיתוח של קומפוננט ראשוני. הפרויקט יערך בשיתוף ובתמיכת חברת "אינטל" ובמתכונת של תחרות נושאת פרסים כספיים שבסופה תערוכה שתוצג במעמד חנוכת בניין "אינטל" החדש בכניסה לעיר.
בניין זה, מתעתד לפתוח את שעריו בקרוב ומקווה להשיג תקן LEED PLATINUM מהראשונים בארץ.
אתר הפרויקט – גשר בניין אינטל. העבודה תתבצע בזוגות או שלישיות.
הקורס ישלב עבודה מעשית במודלים פיזיים וממוחשבים, הרצאות אורח והכרת
תוכנות וטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם כיום.

מנחי הקורס: אדר' לירן צ'צ'יק ואיתמר בורשטיין מעצב תעשייתי